Adopcja

Moderatorzy: Aga_Mazury, syco, Dorota_2

Zablokowany
Awatar użytkownika
syco
-#1aa
-#1aa
Posty: 112
Rejestracja: 2010-12-17, 19:20
Lokalizacja: LV

Adopcja

Post autor: syco »

Jak adoptować jednego z naszych podopiecznych?


1. Od czego zacząć?

Na dobry początek należy wybrać zwierzę, którym chcą się Państwo zaopiekować i zgłosić chęć adopcji wysyłając maila do opiekuna podając swoje dane, mail, telefon, lub zadzwonić pod podany numer telefonu. Należy oczywiście pamiętać, aby wybierać psa czy kota uwzględniając przy tym warunki jakie możemy mu zapewnić. Niektóre zwierzęta wymagają wybiegu, dużej ilości ruchu, są zbyt duże do mieszkania, wymagają odpowiedniej opieki, itp. Proszę przy wyborze pupila kierować się sercem, ale również rozsądkiem i dobrze przemyśleć swoją decyzję. To pozwoli zarówno Państwu jak i nowemu pupilowi wieść spokojne i bezproblemowe życie.

2. Wizyta przedadopcyjna.

Po dokonaniu telefonicznej wymiany podstawowych informacji organizujemy wizytę przedadopcyjną w miejscu, gdzie przebywało będzie adoptowane zwierzę. Wizyta przeprowadzana jest przez przedstawiciela naszej fundacji lub wolontariusza zaprzyjaźnionej fundacji i ma na celu ocenę warunków, w jakich żył będzie czworonóg oraz rozwianie wszelkich wątpliwości, czy to fundacji czy właściciela. Omawiane są też wszelkie szczegóły dotyczące zwierzęcia i procesu samej adopcji. Należy pamiętać, że proces adopcji może być sfinalizowany wyłącznie w przypadku pozytywnego wyniku wizyty przedadopcyjnej.

3. Umowa adopcyjna.

Adoptowanie psa czy kota wymaga podpisania umowy adopcyjnej, w której podają Państwo swoje dane i zobowiązują się do zapewnienia zwierzęciu odpowiednich warunków i właściwego traktowania.

Przykład umowy adopcyjnej kota - (format pdf) (format word)
Przykład umowy adopcyjnej psa - (format pdf) (format word)

4. Kastracja/sterylizacja:

Wszystkie dorosłe zwierzęta (powyżej 8 miesiące życia) przekazywane do adopcji są poddawane kastracji/sterylizacji przed opuszczeniem schroniska lub domu tymczasowego.

5. Wizyta poadopcyjna.

Fundacja ma prawo do przeprowadzenia wizyty poadopcyjnej miesiąc lub kilka miesięcy po adopcji. Wizyta ma na celu sprawdzenie czy właściciel wywiązuje się właściwie ze wszystkich swoich zobowiązań i czy zwierzę traktowane jest w odpowiedni sposób (odpowiednio utrzymywane, karmione, zdrowe, itp.). Wizyty takie nie wynikają z braku zaufania do nowych właścicieli, ale spowodowane są przypadkami adoptowania zwierząt z niewłaściwych pobudek i ich złego traktowania. Mają one na celu wyłącznie upewnienie się, że adopcja została dokonana w dobrej wierze i że zwierzę jest w nowym domu szczęśliwe. W trakcie takiej wizyty odpowiemy też na wszelkie pytania, które mogą się pojawić w początkowym okresie nowego życia i pomożemy w razie jakichkolwiek problemów.
Udokumentowane nowe, lepsze życie psa czy kota i jego szczęśliwego właściciela na pewno zachęci innych ludzi do adopcji.
Ostatnio zmieniony 2011-04-01, 09:10 przez syco, łącznie zmieniany 4 razy.
Zablokowany